alt alt alt alt alt alt alt alt
معرفی مرکز خدمات پشتیبانی انفورماتیک ایران

 

شرکت عصر ارتباط با هدف ارائه تجهیزات، راه کارها و خدمات تخصصي فناوری اطلاعات و به صورت خصوصی  با عنوان  تجاری “ مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران Informatics Support Center Iran  “ تاسیس شد. رشد بسیار سریع این شرکت که بنیان خود را بر استفاده از متدولوژي‌هاي نوين و استانداردهاي بين‌المللي بنا نهاده، مديون وفاداري مشترياني است كه مايلند برای پوشش نیازمندی های جدید و بی شمار خود در زمینه های گوناگون فناوري اطلاعات از "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران " بهره جسته و از خدمات پس از فروش بي قيد و شرط آن بهره مند گردند.
هم اکنون "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران "تقریبا در بیشتر استانهای کشور دارای نماینده فعال فروش و خدمات پس از فروش میباشد. همچنین در اختیار داشتن بیش از 300 مشتری بزرگ و کوچک سبب گردیده تا این شرکت ، تنها شرکت خصوصی کشور باشد که به طور همزمان در هر سه زمینه ارائه سرور و تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات، ارائه تجهیزات شبکه و طراحی شبکه های کامپیوتری و نیز ارائه خدمات تعمیر و نگهداری، در گروه شرکتهای طبقه بندی شده توسط شورای عالی انفورماتیک کشور قرار گیرد.
برنامه ريزي راهبردي، هدف گزاري های بلند مدت و کوتاه مدت و نيز ارزيابي پيوسته عملکرد، از جايگاه بسيار مهمی در شرکت برخوردار است. مدیران "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران "همواره شاخصهای عملکرد این شرکت را با شرکتهایی که جزو 20% شرکتهای برتر فعال در صنعت فناوری اطلاعات دنیا هستند مقایسه میکنند. شاید باور اینکه طی سالهای اخیر شاخصهای عملکرد ما در بسیاری مواقع در حد شرکتهای تراز اول صنعت فناوری اطلاعات دنیا بوده است قدری دشوار باشد. نگاهی به رشد متوسط سالانه 75% و استمرار این رشد طی سالهای متوالی نشان میدهد که تا کنون هیچ مانعی تاب مقاومت در برابر اراده شرکت برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده را نداشته است.
مدیران ارشد "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران " بر این باورند که بهره گیری از تخصص های گوناگون در بالاترین سطح موجود در کشور و به طور همزمان انتقال فناوری و دانش روز دنیا به این متخصصان، شرط موفقیت یک سازمان پویا است. این شرکت هم اكنون از همكاري بيش از 200 كارشناس متخصص و مهندس زبده كه علاوه بر دارا بودن مدارك رسمي آكادميك و تجربه كاري، داراي گواهينامه‌هاي تخصصي بين‌المللي از شرکتهای معتبري همچون سيسکو، مايکروسافت و HP مي‌باشند برخوردار است.
كادر فني "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران " به صورت پيوسته با حضور در دوره‌هاي آموزشي مختلف در داخل و خارج كشور با آخرين دستاوردهاي فناوري اطلاعات در شاخه كاري خود آشنا مي‌شوند. همچنین، جذب تازه فارغ التحصیلان دانشگاه ها همراه با آموزش، پرورش و ایجاد روحیه کار تیمی در آنها یکی دیگر از رسالتهای این شرکت است که بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت.
تیم کاری ما  معتقد است كه جامعه انفورماتيك كشور تنها در صورت انتقال تكنولوژي به زير مجموعه‌ها مي‌تواند پويايي خود را حفظ نموده و پيشرفت نمايد. اين شركت با توان تخصصي بالا و بهره‌گيري از سالها تجربه انتقال فناوري‌هاي نوين به داخل کشور، تحقيق، توسعه و انتقال فناوري اطلاعات را از مسئوليت‌هاي والای خود دانسته و با برگزاري سمينارها، همايش‌ها و دوره‌هاي آموزشي در رده‌هاي مديريتي و كارشناسي، همواره کوشیده است تا ارتقا دهنده سطح دانش متخصصان فناوري اطلاعات در كشور باشد.