alt alt alt alt alt alt alt alt
صفحه اصلی / زیر ساخت شبکه

زیر ساخت شبکه

 

زیر ساخت شبکه ( کابل ، وایرلس ، فیبر نوری)
توسعه فيزيكي و فني شبكه‌هاي كامپيوتري، پيشرفت سريع فناوري، و توسعه كاربردهاي روي شبكه نياز به دانش فني، تجربه و تسلط به آخرين دستاوردهاي فناوري را در طراحي شبكه كامپيوتري بيش از پيش نمايان ساخته است. بعلاوه، انتخاب پيمانكار مناسب جهت اجراي شبكه با درنظر گرفتن توان فني و سابقه آنها، و نظارت بر نحوه اجراي پروژه از به هدر رفتن سرمايه و زمان براي پياده‌سازي شبكه جلوگيري و اجراي صحيح آن را تضمين مي‌كند.
در اين راستا خدمات مشاوره و پياده سازی با هدف پياده‌سازي، توسعه، يا بهبود ساختار و زيربناي شبكه كامپيوتري سازمانها و شركتها ارائه می‌شوند. در طراحي و پياده‌سازی شبکه کامپيوتری به منظور تضمين سرعت و استانداردهاي لازم مراحل زير انجام مي‌شود:

بررسي و شناخت وضعيت موجود و نيازهاي جاري و آتي كاربران در سازمان هدف
طراحي شبكه شامل مشخصات فني تجهيزات و نقشه ارتباطات و ساختار شبكه
پياده سازي طرح تاييد شده براساس استانداردهاي بين‌المللي
بررسي و تست کارکرد توسط ابزارهاي به روز تست شبكه و ارائه گزارش نهايي

خدمات زیر ساخت شبکه در دو گروه  شبکه های کابلی Wired  ، شبکه های بیسیم Wireless   ارائه می گردد .

 

 شبکه های کابلی Wired
با بهره‌گيري از آخرين دستاوردهاي فناوري روز، طراحي و پياده‌سازي شبكه‌هاي كابلي، منطبق با استانداردهاي بين‌المللي انجام مي‌شود. شبكه‌هاي اجرا شده عمدتا بر مبناي توپولوژي Star و ساختار لايه‌اي (Layered Structure) مي‌باشند. از آنجا که خطا در ساختار Passive شبکه مي‌تواند کارايی شبکه را به شدت کاهش دهد، اجراي شبکه براساس کابل‌کشی ساخت يافته (Structured Cabling) انجام مي‌شود. همچنين، براي ارتباط مسافت‌هاي طولاني و بستر اصلي (Backbone) شبكه از تجهيزات فيبر نوري استفاده مي‌شود ، تا بالاترين كارايي شبكه به دست آيد.

 

شبکه های وایرلس Wireless 
با توجه به پيشرفت روز افزون شبكه‌هاي بي‌سيم، افزايش سرعت و پهناي باند و همچنين كاهش هزينه‌هاي پياده‌سازي آن، ايجاد شبكه‌هاي Indoor و Outdoor بي‌سيم مي‌تواند بعنوان يكي از راهكارهاي اجراي شبكه مدنظر قرار گيرد. بدين منظور در كاربردهايي كه بكارگيري تجهيزات بي‌سيم از نظر فني مناسب باشد، شرايط محل اجراي شبكه از لحاظ مسائل فيزيكي و فني بررسي شده، درصورت نبود مسائل فني، طرح مناسب ارائه و اجرا مي‌شود.