alt alt alt alt alt alt alt alt
صفحه اصلی / تجهیزات و ابزارها

تجهیزات و ابزارها

 فایروال firewall
یکی از استفاده‌های معمول فایروال ، واگذاری اختیار ویژه به گروهی خاص از کاربران جهت استفاده از یک منبع بوده، و همچنین بازداشتن کسانی که از خارج از گروه خواهان دسترسی به منبع هستند میباشد. استفاده دیگر فایروال جلوگیری از ارتباط مستقیم یک سری از رایانه‌ها با دنیای خارج میباشد. هر چند فایروال بخش مهمی از سیستم امنیتی را تشکیل میدهد ولی طراحان به این نکته نیز توجه میورزند که اکثر حملات از درون شبکه می‌آیند و نه از بیرون آن.
این سیستم امنیتی معمولاً ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است. با توجه به ضررورتهای استاندارد ISO27001 فایروالها جزء لاینفک شبکه‌های کامپیوتری قرارگرفته‌اند و یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولین شبکه شده‌اند، در این میان با توجه به حساسیت هر سازمان لایه بندی و قدرت فایروال‌ها در نظر گرفته می‌شود. برخی از شرکتهای بزرگی که در این ارتباط تولید محصول  دارند عبارت‌اند از: Gate protect , Cisco, Juniper, Securepoint و....  "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران "  ارائه دهنده فایروالهای سخت افزاری از تولید کنندگان بزرگ دنیا  می باشد .  


 
Anti Virus

 

 NOD 32
آنتی ویروس NOD32  ارائه شده بر اساس موتور موفق THREAT SENSE  یک راهکار امنیتی یکپارچه است که  می توانید جهت ایمن سازی سیستم و شبکه خود به آن اعتماد کنید . آنتی ویروس ESET NOD32  ویروس ها اسب   های تراوا ، کرمها ، ADWARE  ، جاسوس افزارها ، PHISHING  ، ROOTKIT  ها و سایر نرم افزارهای مخرب را شناسائی کرده و از کار می اندازد . در حقیقت آمار نشان می دهد در صورت عدم محافظت تنها چند دقیقه بعد آلوده می شوید . آیا واقعاً می توانید هزینه پیشگیری نکردن را بپردازید ؟
 "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران " به عنوان نمایندگی پخش محصولات  شرکت های معتبر تولید کننده آنتی ویروس ، در ایران خدمات خود را ارائه می نماید . این شرکت به عنوان واسطه فروش از شرکت  ADAOX Middle East دبی لایسنهای معتبر خانگی و تحت شبکه در ایران ارائه می نماید . محصولات شرکت ESET در دو نسخه ANTIVIRUS و SMARTSECURITY  ارائه میگردد . هر دو این گروه محصولات دارای نسخه های خانگی ( RETAIL ) و تحت شبکه می باشند .

 

KASPERSKY

کاربران همیشه جهت انتخاب نرم افزار ضدویروس دچار مشکل می شوند و نمی دانند چه محصولی مناسب و برتر مدی باشد، و یا بعضی از آنها براساس عادت ترجیح می دهند از محصولی که قبلاً از آن استفاده می کردند باز هم استفاده  کنند.
سالها تحقیق و توسعه متمرکز، لابراتوار کسپرسکی را به رهبر و پیشرو فناوری های مقابله با ویروس ها تبدیل نموده است. این تکنولوژی ها در محصولات آن تبلور یافته که باعث محافظت عالی و همه جانبه از مجموعه کاربران گشته است.
محصولات KASPERSKY  در دو گروه محصولات خانگی و تجاری ارائه می گردد. مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران به عنوان نماینده رسمی فروش آنلاین محصولات شرکت KASPERSKY  در ایران بوده و محصولات این شرکت در سایت ویژه : IRANSECUR.IR ارائه می گردد . 
محصولات تجاری  با توجه به نیاز و تعداد سیستمها به گروههای زیر تقسیم می گردند :

 


Kaspersky Work Space Security
Kaspersky Business Space Security
Kaspersky Enterprise Space Security
Kaspersky Total Space Security


 

تلفنهای تحت شبکه
گسترش بستر شبکه تبدیل به جزئی لاینفک از تکنولوژی و نیازهای جامعه گردیده و بستر ارتباطی از داخل هر مجموعه کوچک و بزرگ گرفته تا ارتباطات بین شهری و جهانی فراهم است. با توجه به اینکه برروی همین بستر امکان برقراری سیستم VoIP میسر است دیگر نیازی به برقراری سیستمهای قدیمی و سیم کشی به موازات بستر شبکه وجود ندارد و باعث کاهش هزینه و مشکلات می گردد.مزیت دیگر آن امکان برقراری ارتباط بین نقاطی است که به علت بعد مسافت یا شرایط فیزیکی امکان سیم کشی وجود ندارد. این سیستم براحتی برروی بستر Wireless نیز می تواند ارتباط تلفنی شما را فراهم می کند.از دیگر امکاناتی که این سیستم برای شما فراهم میکند ارتباط ارزان بین نقاط مختلف بین شهری و کشوری است بصورتی که با استفاده از بستر اینترنت یا اینترانت این ارتباط برقرار شده و هزینه مکالمه بین شهری و بین کشوری از بین می رود. "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران " ارائه کننده تجهیزات مختلف تلفنهای تحت شبکه می باشد . از جمله محصولات سيمتون  – محصولات yealink   - محصولات ATCOM   - مراکز تلفن – گذرگاههای  ATA کارتهای تلفنی و سایر تجهیزات مرتبط با VOIP  .

 

فکس سرور
یک فکس سرور ، با اتصال به شبکه کاربران را قادر می سازد تا تمامی مراحل ارسال فکس را را بدون نیاز به دستگاه فکس به انجام رسانند.. کاربر سیستم با مشخص نمودن فايلهاي مورد نظر در سيستم اطلاع رسان خود ، مي تواند فايلهاي مربوطه را در صورت انتخاب توسط تماس گيرندگان براي آنها ارسال نمايد. همچنين امکان ارسال فکس دسته اي براي ليستي از شماره‌ها نيز امکان پذير مي باشد. با استفاده از فکس سرور ، افراد مي توانند فايلهاي خود را در محيطهاي مختلف آماده و به شماره هاي خاصي فکس نمايند. همچنين امکان ارسال فکس‌هاي رسيده از طريق پست الکترونيکي و امکان انتقال فکس دريافتي از طريق شبکه نيز وجود دارد. فکس سرور محيطي را فراهم مي کند که با ارسال هر نوع فايلي به پرينتر مجازي فکس سرور ، بطور خودکار پنجره ارسال فکس بر روي صفحه ظاهر شده و با انتخاب شماره تلفن ها از دفتر تلفن فکس مورد نظر براي شماره خاص يا ليستي از شماره تلفن ها ارسال خواهد شد. در نتيجه ديگر نيازي به تهيه دستگاه فکس براي هر بخش يا واحد نمي باشد و تنها با نصب يک نسخه نرم افزار ، اين امکان براي افراد داخل سازمان مهيا مي شود. "مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران "   ارائه کننده دستگاه سخت افزاری  فکس سرور MYFAXبا گارانتی معتبر و پشتیبانی دائم در ایران می باشد .